SERVIS A PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ NA VOZY VŠECH ZNAČEK

KLIMATIZACE

Provádíme kompletní opravy a údržbu klimatizace ve všech vozidlech.

Vaši klimatizaci zbavíme zdraví škodlivých mikroorganizmů, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složité opravy jednotlivých komponentu. Bez pravidelné údržby nebude vaše klimatizace fungovat správně nebo si po čase vyžádá investici do opravy!

Nejčastější závady:

  • Přirozený únik chladicího média o 10 % ročně snižuje účinek chlazení až do vypnutí systému klimatizace vozidla
  • Hromadící se nečistoty a voda v systému klimatizace vozidla zvyšují pravděpodobnost poruchy
  • Na výměníku klimatizace ve vozidle se vytvářejí plísně a baktérie, které jsou zdraví škodlivé a zapáchají
  • Stejně jako váš motor, tak i klima kompresor vyžaduje pravidelný servis (výměny oleje atd.), jinak hrozí jeho poškození
  • Provozem vozidla se zanáší prach pylový filtr sání vzduchu do vozidla a dochází k omezené a špatné funkci klimatizace
  • Na co všechno si dát pozor u vaší klimatizace? Příklady závad klimatizace.

1. PLNĚNÍ KLIMATIZACE AUTOMATEM – AUTOMATICKÁ PLNIČKA ROBINER

Délka úkonu přibližně 50 min.

Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, zváží odsáté chladivo, chladivo zbaví mechanických nečistot, zváží a oddělí z chladiva olej. Automaticky je dále prováděná vakuace celého systému na – 1 bar, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Po této kontrolní proceduře automat doplní stejné množství odsátého oleje pro mazání kompresoru a chladivo dle doporučení výrobce vozidla. Posledním úkonem je vytisknutí protokolu o celém postupu, kde je zaznačeno množství odsátého chladiva i oleje a kolik bylo do systému doplněno.

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACE PĚNOU NEBO SPREJEM

2. ČIŠTĚNÍ A DEZINFEKCE KLIMATIZACE PĚNOU NEBO SPREJEM

Tato metoda je jednodušší (než Clean Set ) a dokáže ji svépomocí zvládnout každý šikovnější motorista sám, ale nelze tímto způsobem vyčistit řádně celý systém. Pomocí rozprašovače a hadičky se nanese ze spreje pěna na výparník a do míst kde lze dostříknout. Odstraňuje pouze plísně a nečistoty v místě kde je přípravek dopraven.

DEZINFEKCE KLIMATIZACE CLEAN SETEM

3. DEZINFEKCE KLIMATIZACE CLEAN SETEM

Dezinfekce vysoce koncentrovaným roztokem na organické bázi. Roztok je pomocí speciálního přístroje od fa TERASON postupně rozprášen do klimatizačního systému a takto vzniklá mlhovina zahubí a odstraní veškeré pyly, roztoče, mikroorganismy, plísně, bakterie a všechny zdroje zápachu. Roztok působí na celý systém ventilace a i interiér vozidla. Firma TERASON doporučuje ošetřit klimatizaci takto nejméně jedenkrát ročně. Délka úkonu cca 40 minut včetně výměny prach pylového filtru kabiny vozidla.

To nejlepší pro vás a vaše děti! Funkční klimatizace zbavená roztočů a plísní.

OPRAVY KLIMATIZACE

4. OPRAVY KLIMATIZACE

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i cenově náročné, proti ceně pravidelné údržby. Pokud již dojde k poruše, je třeba velmi přesně identifikovat závadu a to pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Doporučujeme opravu svěřit specializovanému opravci s potřebným vybavením a zkušenostmi. Provádíme kompletní údržbu i opravy systému klimatizace a vždy se snažíme najít co nejpřijatelnější cenové řešení oprav.

Při vytváření těchto stránek byly se souhlasem použity materiály APM.

RYCHLÝ KONTAKT

Autoservis a karosárna:
Tel./Fax: (+420) 596 626 974
Mobil: (+420) 603 287 955
Prodejna:
Tel./Fax: (+420) 596 626 975
Mobil: (+420) 607 215 707
Ceník ke stažení
Aktuální ceník služeb a materiálu.
Prodejna otevřena
Po - Pá: 8.00 h - 16.30 h
Jsme členem autoprofitýmu www.autoprofiteam.cz.